مطالب

بررسی اجمالی تست نفوذ

تست نفوذ و یا پن تست، تلاش برای ارزیابی امنیتی زیر ساخت های فناوری اطلاعات با تلاش برای پیدا کردن آسیب پذیری ها می باشد. این آسیب پذیری ها ممکن است در سیستم عامل ، خدمات و نقص برنامه ها، پیکربندی های نادرست یا رفتار های پر خطر کاربر نهایی وجود داشته باشد. چنین ارزیابی هایی در اعتبار بخشی از مکانیسم های دفاعی ئ همچنین پایبندی کاربر نهایی به سیاست های امنیتی نیز مفید می باشد.

تست نفوذ به طور معمول با استفاده از فن آوری ها به صورت دستی و یا اتوماتیک به شکل سیستماتیک از سرورها، نقطه نهایی، برنامه های وب، شبکه های بی سیم ، دستگاه های تلفن همراه و دیگر نقاط مهم که در معرض خطر می باشند را در بر می گیرد.

اطلاعات مربوط به هر گونه آسیب پذیری امنیتی که با موفقیت از طریق آزمایش نفوذ مورد سوء استفاده قرار گرفته است ، معمولا جمع آوری شده و در اختیار مدیران سیستم های IT و شبکه قرار می گیرد تا به متخصصان کمک کند تا نتیجه گیری استراتژیک کنند و تلاش هایی را در زمینه اصلاح را در اولویت قرار دهند. هدف اصلی آزمایش نفوذ، سنجش امکان سنجی سیستم ها یا سازش کاربر نهایی و ارزیابی پیامد های مرتبط با این حوادث را ممکن می سازد.

مزایای تست نفوذ

آزمایش نفوذ مزایای بسیاری را ارائه می دهد، به شما این اجازه را می دهد:

  1. هوشمندانه آسیب پذیری ها را مدیریت کنید
  2. از هزینه خرابی شبکه جلوگیری کنید
  3. الزامات نظارتی را رعایت کنید
  4. تصویر مثبت شرکت و وفاداری مشتری را حفظ کنید

 

همانطور که مشاهده می کنید، به دست آوردن یک نرم افزار تست نفوز یا به کاربردن یک دستگاه تستر برای زمایش شکه خود یک اقدام فعال برای محافظت از شبکه و تجارت شما دبرابر خطرات قبل از وقوع حملات و نقص امنیتی می باشد.

چرا باید تست نفوذ را انجام دهیم

نقص امنیتی و قطع خدمات بسیار پر هزینه است

نقص های امنیتی و هر گونه وقفه مربوط به عملکرد خدمات یا برنامه های کاربردی، می تواند منجر به ضرر مستقیم مالی شود، اعتبار سازمان را تهدید کند، وفاداری مشتری را از بین ببرد، مطبوعات منفی را به خود جلب نمایید و می تواند جریمه قابل توجهی را به دنبال داشته باشد.

محافظت از تمامی اطلاعات در تمامی زمان ها غیر ممکن می باشد

به طور سنتی، سازمان ها با نصب و نگهداری لایه های مکانسم دفاعی امنیتی از جمله کنترل دسترسی کاربر، رمزنگاری، IDS، IPS و فایروال ها به دنبال جلوگیری از تخلفات می باشند. با این وجود، ادامه فن آوری های جدید، از جمله برخی از این سیستم های امنیتی، یافتن و از بین بردن همه آسیب پذیری های سازمان و محافظت در برابر بسیاری از انواع حوادث امنیتی احتمالی را حتی سخت تر کرده است.

تست نفوذ خطرت امنیتی را مشخص و در اولویت قرار می دهد

تست نفوذ توانایی سازمان ها را در محافظت از شبکه ها، برنامه ها، نقاط انتهایی و کاربران در برابر تلاش های خارجی یا داخلی برای دور زدن کنترل های امنیتی خود برای دستیابی به دسترسی غیر مجاز یا هبه دارایی های محافظت شده ارزیابی می نماید.

هرچند وقت یکبارباید تست نفوذ را انجام دهید

آزمایش نفوذ باید به طور منظم انجام شود تا از امنیت کامل و مدیریت امنیت شبکه اطمینان حاصل شود. یک تست نفوذ نشان می دهد که چگونه تهدید های تازه کشف شده و یا آسیب پذیری های یافته شده چظور ممکن است توسط مهاجمان استفاده شود. علاوه بر تجزیه و تحلیل منظم و ارزیابی های مورد نیاز توسط مقررات نظارتی، آزمایش ها باید هر زمانی انجام شوند:

  1. زیر ساخت های جدید شبکه و یا برنامه های جدیدی که اضافه شده اند

  2. ارتقاء یا اصلاحات قابل توجهی که در زیر ساخت ها یا برنامه ها اعمال می شود

  3. مکان های جدید که تاسیس می شوند

  4. بسته های امنیتی اعمال شده

  5. اعمال خط مشی های کاربر نهایی

انواع تست نفوذ

آیا می دانید Core Security طیف وسیعی از تست های نفوذ را ارائه می دهد؟ مشاوران ما می توانند در صورت نیاز های سازمانی شما، هر مدل تست نفوذ را اجرا نمایند.دوست دارید بدانید که این موارد چیست و چه یافته هایی را می توانید پس از انجام و استفاده از سرویس بدست آورید چیست؟

تست های نفوذ جامع

سرویس های جامع تست نفوذ ما از مهاجمی تقلید می کند که به دنبال دستیابی به دارایی های حساس با سوء استفاده از نقاط ضعف امنیتی موجود در سیستم های مختلف می باشد.

تست های نفوذ برنامه

یک برنامه تست های نفوذ برنامه های تنظیم شده شما را مانند برنامه های تحت وب، همچنین برنامه های استانداردی مانند آنتی ویروس، برنامه های جاسازی شده، باز ها و سایر برنامه های سیستم را آزمایش می کند.

تست نفوذ بی سیم

ما سرویس های تست نفوذ بی سیم را به همراه تست امنیتی از شبکه های بیسیم WiFi استاندارد را برای ارزیابی راه حل های تخصصی بی سیم ارائه می دهیم.

سبد خرید
سایدبار
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.